صفحه گازی و صفحه برقی بوش
راهنمای خرید صفحه برقی توکار بوش

برای انتخاب درست در خرید صفحه برقی توکار بوش تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

کمپانی برند بوش صفحه گازهای توکار خود را در دو مدل صفحه گازی و صفحه برقی به بازار ارائه داده است که هر یک از آن ها دارای مشخصه های خاصی هستند. صفحه برقی توکار بوش دارای طراحی مدرن و سطح یکنواختی می باشد که به راحتی در فضای مورد نظری که دارید نصب می شود.

صفحه برقی توکار بوش به دو دسته القایی و سرامیکی تقسیم می شوند. از این رو ممکن است برای شما این سوال پیش آید که کدام نوع صفحه برقی برای چیدمان آشپزخانه شما مناسب تر است و یا اینکه صفحه برقی توکار القایی بوش دارای چه ویژگی هایی است؟

در این مقاله همراه ما باشید تا توضیح دهیم که هنگام انتخاب یک صفحه برقی جدید برای آشپزخانه خود چه مواردی را در نظر بگیرید.

خرید صفحه برقی القایی و تابشی بوش

از نظر ظاهری صفحه های القایی و سرامیکی (صفحه برقی تابشی) شبیه هم هستند و هر دو مدل دارای سطح پخت مشکی مسطح می باشند.

تفاوت اصلی در عملکرد آنها نهفته است: القایی بسیار سریع تر و بیشتر گرم می شود. گازهای القایی نیز راحت تر تمیز می شوند. از آنجایی که سطح گاز القایی داغ نمی شود، هیچ تکه غذای سوخته ای بر روی آن برای کندن وجود ندارد.

چنانچه صفحه برقی فعلی شما سرامیکی (تابشی) است، می توانید یک صفحه برقی القایی را در همان بخش نصب کنید.

خرید صفحه برقی توکار بوش
راهنمای خرید صفحه برقی توکار بوش

صفحه برقی القایی و سرامیکی هر دو دارای عرض‌های متفاوتی هستند که از 30 تا 90 سانتی‌متر متغیر می باشد. انتخاب مناسب برای شما به عادات آشپزی و فضای موجود در آشپزخانه شما بستگی دارد. یک اجاق گاز پهن تر به شما این امکان را می دهد که به راحتی با چندین قابلمه یا تابه به طور همزمان غذا بپزید.

اندازه صفحه برقی بوش سرامیکی و القایی:

مدل های سرامیکی و القایی در عرض های زیر موجود هستند:

 

 • 30 سانتی متر (دومینو)
 • 60 سانتی متر (استاندارد)
 • 70 سانتی متر
 • 80 سانتی متر
 • 90 سانتی متر

به این نکته توجه شود اگر هود دارید، صفحه شما باید به همان عرض یا کمی باریکتر باشد.

صفحه برقی توکار بوش مدل القایی را می توانید به وسیله کنترل لمسی که بر روی سطح اجاق گاز قرار دارد مدیریت کنید. بسته به مدل، گزینه های لمسی از دکمه های لمسی اولیه تا صفحه لمسی پیشرفته متغیر می تواند متغیر باشد.

 • یک صفحه نمایش لمسی TFT یک نمای کلی واضح و راهنمایی مفید ارائه می دهد.
 • کنترل لمسی پریمیوم دارای عناصر نورانی بسیار بزرگی است که در صورت خاموش شدن ناپدید می شوند.
 • کنترل لمسی Comfort دارای گزینه هایی است که مستقیماً روی شیشه چاپ شده است.
 • کنترل لمسی پایه به شما امکان می دهد سطح قدرت را با استفاده از نمادهای + و – انتخاب کنید.

اجاق‌های سرامیکی دارای کنترل‌های لمسی یا دستگیره‌های فیزیکی هستند. در حالی که بیشتر مردم ظاهر شیک کنترل‌های لمسی را ترجیح می‌دهند و ترجیح برخی افراد دستگیره‌های ولومی شکلی است که بتوانند بچرخانند و از این طریق احساس می‌کنند که کنترل بیشتری بر روی اجاق گاز خود دارند.

اگر با قابلمه‌ها و تابه‌های بزرگ یا ظروف مستطیلی مانند ماهیتابه‌ها آشپزی می‌کنید، ممکن است اجاق‌هایی با منطقه پخت منعطف نیاز داشته باشید.

راهنمای خرید صفحه برقی توکار بوش
راهنمای خرید صفحه برقی توکار بوش

انواع صفحه برقی بوش با کیفیت بالا و قابل اعتماد از جمله پیشتازان بازار هستند. صفحه های القایی یا تابشی مطابق با استانداردهای کیفیت بالا ساخته شده‌اند. بنابراین می‌توانید مطمئن باشید که یک دستگاه قابل اعتماد تهیه می‌کنید که برای مدت زمان طولانی می توانید از آن استفاده کنید.

راهنمای خرید صفحه برقی توکار بوش

بسیاری صفحات برقی بوش دارای ویژگی‌های خلاقانه و هوشمندی هستند که تفت دادن، سرخ کردن و جوشاندن را لذت‌بخش‌تر می‌کنند که شامل موارد زیر است:

 • اتصال هود به اجاق گاز: فن هود خود را می توانید به صورت دستی و اتوماتیک مستقیماً بر روی اجاق گاز خود کنترل کنید.
 • سنسور PerfectFry دما را در حین سرخ کردن تنظیم می کند و در صورت نیاز آن را به طور خودکار تنظیم می کند.

سنسور PerfectCook به یک قابلمه متصل می شود و با تنظیم دقیق دما از جوشیدن آن جلوگیری می کند.

به طور کلی، اجاق‌های القایی نسبت به اجاق‌های سرامیکی انرژی کارآمدتری دارند. اولویت کمپانی بوش ارائه اجاق‌های بادوام در سراسر جهان است که عمر طولانی دارند و مصرف کمتری دارند. مصرف انرژی دقیق یک اجاق گاز القایی می تواند از مدلی به مدل دیگر متفاوت باشد. برای پیدا کردن یک اجاق گاز با مصرف انرژی به خصوص کم، بهتر است مشخصات یک محصول را مرور کنید.

راهنمای خرید صفحه برقی توکار بوش
اشتراک گذاری