نکات مهم در خرید ماشین ظرفشویی بوش
نکات مهم در خرید ماشین ظرفشویی بوش

آشپزخانه ای که مجهز به یک ماشین ظرفشویی خوب باشد قطعاً درزندگی تغییرات مثبتی ایجاد می کند و برای انتخاب بهترین مدل ماشین ظرفشویی باید نکاتی را در نظر بگیرید تا بهترین بهره را از آن بتوانید ببرید.

مطمئناً انتخاب گزینه مناسب با توجه به تنوعی که در ظرفشویی های بوش وجود دارد دشوار خواهد بود. در این مقاله لیستی از سوالاتی که قبل از خرید ماشین ظرفشویی بوش ممکن است داشته باشید را تهیه کردیم تا بتوانید با دریافت اطلاعات بیشتر، بهترین ظرفشویی بوش را خریداری کنید.

ماشین ظرفشویی های بوش ویژگی های بسیار خوبی را ارائه می دهند. هر یک از این دستگاه با توجه به سری که دارند مجهز به قابلیت های متفاوتی هستند. ظرفشویی های بوش هم ساخت آلمان و هم ساخت ترکیه دارند. دستگاه های ساخت ترکیه دارای سری 4 و 6 هستند و ظرفشویی های بوش اصل آلمان در سری های 4، 6 و 8 عرضه می شوند. این نکته قابل ذکر است که قیمت ماشین ظرفشویی بوش با توجه به نوع سری و این که ساخت کدام کشور باشد متفاوت خواهد بود.

به طور مثال قیمت ماشین ظرفشویی بوش سری 8 ساخت آلمان نسبت به قیمت ماشین ظرفشویی بوش سری 6 به خاطر فناوری های به کار رفته مقداری بیشتر است، با این وجود برای ساخت این دستگاه ها از بهترین متریال استفاده شده که باعث می شود سالیان سال بتوانید از آن استفاده کنید.

این دستگاه ها در ظرفیت های 13 و 14 نفره تولید می شوند و قیمت ماشین ظرفشویی بوش 14 نفره با دستگاه هایی که 13 نفره هستند تفاوتی ندارد مگر این که آپشن اضافه تری داشته باشند.

نکات مهم در خرید ماشین ظرفشویی بوش

8 سوال مهم هنگام خرید ماشین ظرفشویی بوش

امروزه استفاده از ظرفشویی های مبله در بین همگان رواج پیدا کرده، با توجه به اینکه این دستگاه ها فضای زیادی را اشغال می کنند اما دارای ظرفیت بسیار مناسبی جهت شستشو هستند و اصولا ظرفیتی در حدود 13 الی 14 نفره دارند اکثر آشپزخانه ها برای ماشین ظرفشویی استاندارد با عرض 60 سانتی متر مناسب هستند. در این مدل دستگاه ها ارتفاع استاندارد 84.5 و عمق هم 60 سانتی متر است.

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

عرض به کار رفته در این دستگاه ها کمتر از ماشین ظرفشویی های مبله استاندارد است و برای آشپزخانه های کوچک مناسب است. این دستگاه ها به عنوان ظرفشویی های اسلیم و یا باریک شناخته می شوند. در این مدل فقط مقدار عرض کمتر است و مقدار ارتفاع و عمق آن همانند ظرفشویی های مبله استاندارد می باشد.

2. فرم دستگیره ماشین ظرفشویی بوش به چه صورت است؟

در ماشین ظرفشویی های مبله بوش فرم قرارگیری دستگیره به صورت فرورفته می باشد و فرم قرار گیری این دستگیره به گونه ای است که به راحتی می توانید به صفحه پنل دسترسی داشته باشد و در عین حال هیچ گونه مزاحمتی را ایجاد نمی کند.
این دستگاه ها با توجه به فرم ظاهری که دارند در دیزاین آشپزخانه شما ظاهری یکنواخت ایجاد می کنند و کاملا هم سطح کابینت ها به نظر خواهد آمد.

ماشین ظرفشویی بوش بی صدا

4. سطح صدای ماشین ظرفشویی بوش

ماشین ظرفشویی بوش جزو ساکت ترین دستگاه ها شناخته می شود، بنابراین می توانید از فضای یک آشپزخانه آرام، حتی در لحظات شلوغ لذت ببرید. در این دستگاه ها طیف وسیعی از سطوح بی صدا به کار رفته تا صداهای مزاحمی را برای شما ایجاد نکند.

ماشین ظرفشویی ها اگر به خوبی ظروف شما را تمیز و خشک نکنند واقعاً کار خود را به خوبی انجام نمی دهند. در حالی که هر ماشین ظرفشویی بوش دارای  PrecisionWashاست، شما این امکان را دارید که فناوری خشک کردن را انتخاب کنید که به بهترین وجه متناسب با سبک زندگی شما باشد.

CrystalDry  نهایت خشکی از جمله ظروف پلاستیکی را فراهم می کند. در این فناوری رطوبت به گرما تبدیل می‌شود و ظروف، از جمله پلاستیک، 60 درصد خشک‌تر شوند.

AutoAir یا Autoeject در بعضی از مدل های ماشین ظرفشویی بوش درب به طور خودکار در پایان چرخه شستشو باز می شود تا رطوبت از آن خارج شود و هوای تازه برای خشک شدن بهتر ظروف وارد شود.

PureDry سیستم خشک‌کن پایه تمام ماشین‌های ظرفشویی بوش است که دارای گزینه ضدعفونی‌کننده است که هر چرخه را با یک شستشوی داغ اضافی به پایان می‌رساند و آب را تا دمای 160 درجه فارنهایت گرم می‌کند که به تمیز کردن، ضدعفونی کردن و خشک کردن کامل ظروف کمک می‌کند.

سیستم خشک کن زئولیت به کار رفته در برخی از مدل های ظرفشویی بوش خشک کنندگی فوق العاده ای را فراهم می کند به گونه ای که جای هیچ گونه لکه ای بر روی ظروف باقی نمی ماند.

مهمترین گزینه ای که در قیمت ماشین ظرفشویی بوش موثر است تکنولوژی به کار رفته برای خشک کردن ظروف می باشد. به طور مثال قیمت ماشین ظرفشویی بوش سری 8 که دارای فناوری زئولیت است نسبت به دستگاه هایی که این قابلیت را ندارند بیشتر است.

نکات مهم در خرید ماشین ظرفشویی بوش

6. تمیز کردن کامل ظروف با برنامه PrecisionWash™ چگونه است؟

قبل از شستن ظروف مجبور نیستید ظروف خود را آبکشی کنید تا باقی مانده مواد غذایی از روی آن پاک شود. همه ماشین‌های ظرفشویی بوش دارای فناوری PrecisionWash™ هستند، بنابراین شما اطمینان کامل دارید که ظروف شما هر بار تمیز و درخشان خواهند شد.

با Bosch PreWash، به سادگی ماشین ظرفشویی خود را روشن کنید. حسگرهای هوشمند به طور مداوم مقدار ظروف را در طول چرخه اسکن و بررسی می کنند و بازوهای اسپری دقیق و قدرتمند هر مورد را برای تمیزی نهایی هدف قرار می دهند.

بازوی اسپری PowerControl جدیدترین نوآوری بوش است که عمیق ترین تمیزی را به شما ارائه می دهد. این بازوی اسپری عملکرد PreWash را افزایش می‌دهد تا کثیف‌ترین ظروف شما را هدف قرار دهد، بدون توجه به این موضوع که ظروف در کجای قفسه پایینی قرار دارند.

نکات مهم در خرید ماشین ظرفشویی بوش
قفسه ماشین ظرفشویی بوش

8. کدام مدل از قفسه های سوم به کار رفته در ماشین ظرفشویی بهتر است؟

قفسه سوم یک قفسه کشویی است که در بالای ماشین ظرفشویی قرار دارد، که اجازه می دهد تا فضای بیشتری را در هنگام بارگیری ظروف خود داشته باشید. آنها فضای مناسبی را برای ظروف تخت، قاشق، چنگال، فنجان های اندازه گیری و موارد دیگر فراهم می کنند. بوش دو طرح مختلف قفسه سوم را با گزینه‌هایی برای افزایش انعطاف‌پذیری مانند لاستیک‌های قابل تنظیم و فضای ذخیره‌سازی عمیق‌تر ارائه می‌دهد. قفسه سوم استاندارد کم عمق تر از دو قفسه دیگر است، در حالی که قفسه سم قابل انعطاف عمیق تر و قابل تنظیم تر می باشد. قفسه سوم همچنین ظرفیت بارگذاری بیشتر در قفسه های پایینی را در فراهم می کند و فضایی را برای ظروف بزرگتر در دو قفسه دیگر ایجاد می کند. کمپانی بوش که در ایجاد نوآوری و راحتی تعهد خاصی دارد، قفسه سوم را برای ماشین ظرفشویی ها به گونه ای طراحی کرده که نیازهای منحصر به فرد شما را برآورده کنند و شستشوی ظروف را راحت کرده و آشپزخانه شما را منظم و درخشان می کنند.

بنابراین یکی از مهمترین مواردی که برای انتخاب بهترین مدل ماشین ظرفشویی بوش باید در نظر بگیریم انتخاب دستگاهی است که قفسه های شستشوی آن دارای قابلیت قرار دادن ظروف بیشتر باشد.

ماشین ظرفشویی های بوش از نظر سری ساخت و کشور سازنده تنوع بالایی دارند و با توجه به فضایی که برای نصب در نظر گرفته اید و هم چنین بودجه ای که دارید می توانید بهترین ماشین ظرفشویی بوش را انتخاب کنید. قیمت ماشین ظرفشویی بوش بیشتر به آپشن هایی که در آن به کار رفته و این که سال و سری ساخت آن چه باشد بستگی دارد.

اشتراک گذاری