ماشین ظرفشویی بوش سری 6
ماشین ظرفشویی بوش سری 6

ماشین ظرفشویی بوش سری 6

ظرفشویی های بوش جزو باکیفیت ترین و پرفروش ترین دستگاه های موجود در بازار به شمار می روند که تنوع بالایی دارند و در سری های 4، 6 و 8 عرضه می شوند و با توجه به نوع سری ممکن است ساخت کشور ترکیه و یا آلمان باشد. یکی از سری هایی که دستگاه های پرفروش و منحصر به فردی دارد سری 6 می باشد و قیمت ماشین ظرفشویی بوش سری 6 با توجه به نوع آپشن و ساخت کشور مربوطه متفاوت است.
این ظرفشویی ها دارای قدرت پاک کنندگی بالا در عین حال مصرف انرژی پایینی هستند و با توجه به فناوری هایی که دارند می توانید بهترین نتیجه را در شستشو داشته باشید. ظرفشویی های مبله دارای ابعاد استانداردی هستند و امکان نصب در هر فضایی وجود دارد و در دو رنگ سفید و سیلور تولید می شوند و وجه تمایز بین مدل ها به فناوری هایی که در هر یک به کار رفته بستگی دارد.

ماشین ظرفشویی سری 6 بوش چه ویژگی هایی دارد؟

ساخت آلمان و ترکیه

ماشین ظرفشویی بوش سری 6 به دو دسته ساخت آلمان و ترکیه تقسیم می شوند و هریک دارای ویژگی های خاصی هستند و این موضوع که دستگاه ساخت چه کشوری باشد از میزان کیفیت آن نمی کاهد و قطعاتی که برای ظرفشویی بوش ترک به کار رفته تماماً آلمانی می باشد و فقط مونتاژ آن در کشور ترکیه انجام می شود.

تکنولوژی

کمپانی بوش با ارائه ماشین ظرفشویی بوش سری 6 عصر جدیدی از راحتی ماشین ظرفشویی را آغاز کرد. تکنولوژی های به کار رفته در سری 6 محبوبیت این ظرفشویی ها بسیار بالا برده.

بهترین ماشین‌های ظرفشویی سری 6

نگاهی به برخی از بهترین ماشین‌های ظرفشویی سری 6 Bosch انداخته‌ایم و در این مقاله، نوآوری های منحصر به فردی را فهرست کرده ایم تا بتوانید این ماشین‌های ظرفشویی هوشمند را بهتر بشناسید!

ماشین ظرفشویی بوش سری 6

ویژگی های ظرفشویی بوش سری 6

ماشین ظرفشویی بوش سری 6

برنامه Home Connect

سری 6 ماشین ظرفشویی بوش به لطف اتصال وای فای، با برنامه Home Connect سازگار است. هنگامی که ماشین ظرفشویی شما به برنامه Home Connect متصل می شود، می توانید آن را از هر جایی که هستید با استفاده از تلفن همراه خود کاملاً کنترل کنید. هم چنین می توانید از این اپلیکیشن برای نظارت بر عملکرد ماشین ظرفشویی خود استفاده کنید. به این ترتیب، می‌توانید فوراً متوجه مشکلات شوید و از دردسر مشکلی که برای ماشین ظرفشویی ایجاد شده خلاص شوید.

ماشین ظرفشویی بوش سری 6

منطقه تمیز اضافی Extra Clean Zone

گاهی اوقات، مواد غذایی بسیار سرسختانه به ظروف می چسبند و پاک نمی شوند. بااستفاده از آپشن Extra Clean Zone که در ماشین ظرفشویی بوش سری 6 به کار رفته، همیشه ظروف شما از تمیزی برق می زند. این منطقه تمیز اضافی در قفسه دوم قرار دارد و از نازل های تخصصی آب استفاده می شود. هنگامی که چرخه ماشین ظرفشویی در حال اجرا است، این نازل ها می توانند آب اضافی را به ظروف در منطقه Extra Clean با شدت بیشتری پمپاژ کنند. همچنین به راحتی می توان آن را در صورت نیاز روشن و خاموش کنید و لازم نیست نگران هدر رفتن آب باشید.

ماشین ظرفشویی بوش سری 6

سیستم EfficientDry

آیا تا به حال برایتان این اتفاق افتاده که ماشین ظرفشویی خود را باز کنید و با بخار داغ و ظروف خیس مواجه شوید؟ این اغلب در نتیجه تهویه و خشک کردن ناکارآمد است. به لطف سیستم EfficientDry، ظروف شما کاملاً خشک شده و خنک از ماشین ظرفشویی خارج می شوند. سیستم EfficientDry به محض اتمام چرخه درب را به طور خودکار باز می کند. با این کار ظروف به آرامی خنک می شوند.

ماشین ظرفشویی بوش سری 6

برنامه silence یا سکوت

اگر خانه کوچکی دارید، «برنامه سکوت» به کار رفته در برخی از مدل های ماشین ظرفشویی سری 6 ارزش توجه شما را دارد. وقتی این برنامه فعال می شود، میزان صدایی که ماشین ظرفشویی شما می تواند ایجاد کند را محدود می کند و این برنامه جهت پایین نگه داشتن سطح نویز عملکردی عالی دارد. تمرکز این برنامه بر کاهش سرعت ماشین ظرفشویی به منظور کاهش صدا است. شما می توانید سر و صدا و مصرف انرژی دستگاه را در یک لحظه کاهش دهید.

ماشین ظرفشویی بوش سری 6

قفسه سوم

تمام ماشین‌های ظرفشویی سری 6 مجهز به قفسه‌های سوم قابل جابجایی هستند که درست بالای قفسه دومی قرار می‌گیرند. این قفسه اضافی به طور خاص برای قرار دادن برخی از وسایل کوچکتر آشپزخانه شما طراحی شده است و مکانی عالی برای شستشوی انواع کارد و چنگال و ظروف ریز آشپزخانه به شمار می رود.

ماشین ظرفشویی بوش سری 6

زئولیت ZEOLITH

یکی از تکنولوژی های منحصر به فرد به کار رفته در ظرفشویی های بوش سری 6 آلمان استفاده از زئولیت می باشد که در واقع نوعی سنگ معدنی است که با واکنش شیمیایی رطوبت را به خوبی جذب می کند و ظروف بدون لک کاملاً خشک می شوند. این نکته قابل ذکر است دستگاه هایی که مجهز به درب اتوماتیک هستند آپشن زئولیت را ندارد.

برنامه های شستشوی متنوع به کار رفته در ماشین ظرفشویی بوش سری 6

ECO 50°

برنامه شستشوی اکو یا شستشوی اقتصادی با دمای 50 درجه سانتی گراد می باشد که باعث استفاده بهینه در مصرف انرژی می شود.

Quick Wash 45°

با استفاده از این برنامه شستشوی ظروف بسیار سریع با دمای آب 45 درجه سانتی گراد انجام می شود.

1h 65°

شستشوی ظروف با دمای 65 درجه سانتی گراد طی یک ساعت انجام می شود.

Auto 45°- 65°

برنامه شستشوی خودکار با دمای بین 45 تا 65 درجه

Intensive 70°

شستشوی فوق العاده و بهداشتی ظروف با دمای 70 درجه سانتی گراد

Silence 50°

برنامه شستشو آرام و شبانه با دمای 50 درجه سانتی گراد

Glass 40°

قابلیت شستشوی ظروف شیشه ای و کریستالی با دمای 40 درجه سانتی گراد

Prewash / Rinse

برنامه پیش شستشو یا آبکشی اولیه به منظور کاهش زمان شستشو

Vario speed

برنامه کاهش دهنده زمان شستشو

Extra Dry

خشک کن اضافه ظروف

Intensive 70°

شستشوی کاملاً بهداشتی با استفاده از سیستم ضد باکتری قوی

Home connect

کنترل از راه دور با استفاده از تلفن همراه

چیکار کنیم طول عمر ماشین ظرفشویی بوش زیاد بشه؟

ماشین ظرفشویی بوش سری 6

+  انجام جرم گیری ظرفشویی بوش هر چند وقت یک بار

+ تمیز کردن ظروف از اضافات غذا قبل از قرار دادن در دستگاه

+ نصب و قرار دادن ماشین ظرفشویی در مکان مناسب

+  انتخاب مناسب برنامه شستشو با توجه به نوع ظروف

+  نحوه قرار دادن و چیدمان ظروف در دستگاه

ماشین ظرفشویی بوش سری 6

نتیجه گیری:

ماشین ظرفشویی های بوش سری 6 جزو دستگاه های با کیفیتی هستند که در دو کشور آلمان و ترکیه مونتاژ می شوند که مجهز به برنامه های کاربردی و فوق العاده ای هستند. قیمت ماشین ظرفشویی بوش سری 6 با توجه به آپشن ها و این که ساخت چه کشوری باشد متغیر است و در مجموع نسبت به ظرفشویی بوش سری 8 دارای قیمت مناسب تری هستند.

اشتراک گذاری