بررسی ماشین ظرفشویی بوش سری 8
بررسی ماشین ظرفشویی بوش سری 8

بررسی ماشین ظرفشویی بوش سری 8

بوش از جمله برندهای شناخته شده ای است که دستگاه های آن از تنوع بالایی برخوردار می باشد و ماشین ظرفشویی های این برند مجهز به بالاترین سطح کیفیت و قابلیت هستند که در سری های مختلفی عرضه می شوند.
ماشین ظرفشویی بوش سری 8 جزو به روزترین و باکیفیت ترین دستگاه های کمپانی بوش و ساخت کشور آلمان می باشد که با استفاده از آن ها می توانید شستشوی بی نقصی را تجربه کنید.
در این دستگاه ها از جدیدترین آپشن های روز دنیا استفاده شده که باعث وجه تمایز آن با سایر دستگاه ها می شود.
از آن جایی که این دستگاه ها جزو آخرین مدل های موجود در بازار با جدیدترین تکنولوژی ها هستند، قیمت ماشین ظرفشویی بوش سری 8 نسبت به سایر مدل ها بالاتر می باشد.

از نظر طراحی ظاهری، تقریباً بیشتر ظرفشویی های بوش به یک شکل و اندازه هستند و تفاوت عمده آن ها در نوع برنامه ها و نوع صفحه پنل می باشد.
در ماشین ظرفشویی های سری 8 بوش پنل دستگاه در بخش بالای درب داخل دستگاه قرار دارد و به هیچ عنوان هنگام بسته بودن درب قابل مشاهده نمی باشد.
در بخش بیرونی دستگاه در قسمت بالای درب صفحه نمایشی قرار دارد که تنظیمات انجام شده مانند زمان، دما، برنامه وارد شده و . . را می توانید مشاهده کنید.

بدنه ظرفشویی های بوش در دو رنگ سفید و استیل قابل سفارش هستند و براساس فضا و دیزاینی که دارید می توانید رنگ مناسب را انتخاب کنید.

خرید ظرفشویی بوش سری 8

بهترین مدل های ماشین ظرفشویی بوش سری 8

در این بخش به بررسی چند مدل از دستگاه های پرفروش سری 8 می پردازیم که هر یک دارای ویژگی های بسیار خاص و کاربردی می باشند.

ماشین ظرفشویی بوش مدل SMS8ZDI48 و SMS8ZDW48

ماشین ظرفشویی بوش سری 8
SMS8ZDI48 و SMS8ZDW48 یکی از مدل های ماشین ظرفشویی بوش سری 8 اصل آلمان می باشد که با توجه به تکنولوژی های به کار رفته مورد استقبال مشتریان قرار گرفته است.
کد مربوط به رنگ سفید SMS8ZDW48 و کد مربوط به رنگ استیل SMS8ZDI48 می باشد که در دو مدل عرضه می شوند و یکی از مدل ها در انتهای کد آن Q و مدل دیگر در انتهای کد، حرف M دارد.
دو مدل SMS8ZDW48q و SMS8ZDW48m در رنگ سفید با یکدیگر هیچ گونه تقاوتی ندارند و تنها پسوند انتهایی آن ها فرق دارد و کدهای مربوط به رنگ استیل SMS8ZDI48q و SMS8ZDI48m می باشد و در رنگ استیل دستگاهی که پسوند q دارد مجهز به جت واش ( پروانه اضافه شستشو) است اما ماشین ظرفشویی بوش سری 8 رنگ استیل با پسوند m در مدل 8zdi48 این قابلیت را ندارد و سایر ویژگی های به کار رفته در این دستگاه ها یکسان است. ظرفیت این دستگاه ها 13 نفره می باشد و میزان صدای عملکرد آن فوق العاده کم در حدود 42 دسی بل است.
تعداد سبدهای شستشو به کار رفته در این ظرفشویی بوش سری 8 آلمان 3 سبد و یک سبد مجزای مخصوص قاشق و چنگال می باشد.
به اصطلاح به این مدل از ظرفشویی های بوش  ظرفشویی 4 سبد هم گفته میشود.
زبان پنل این ظرفشویی انگلیسی بوده از این رو به راحتی می توانید برنامه مناسب را انتخاب کنید.

تعداد برنامه های شستشو در این ظرفشویی 8 برنامه می باشد که شامل برنامه های زیر میباشد:

1. Auto 45-65: شستشوی خودکار ظروف با دمای 45 یا 65 درجه سانتی گراد
2. Eco 50: شستشوی اقتصادی با دمای 50 درجه سانتی گراد
3. Favourite: برنامه دلخواه
4. glass 40: شستشوی ظروف شیشه ای با دمای 40 درجه سانتی گراد
5. Intensive 70: شستشوی ظروف بسیار کثیف 70 درجه سانتی گراد
6. 1h 65: شستشوی یک ساعته 65 درجه

7. Night Program 50: برنامه شبانه و ساکت 50 درجه
8.  Quick Wash 45: شستشوی سریع 45 درجه

این مدل ظرفشویی بوش دارای قابلیت شستشوی نصف ظرفیت می باشد و در صورتی که تعداد ظروف نشسته کم باشد با قرار دادن در یک سبد به راحتی می توانید دستگاه را روشن کنید و در مدت زمان کوتاهی و با مصرف کمتر آب فرایند شستشو انجام شود.
یکی از قابلیت هایی که این دستگاه دارد زئولیت می باشد که در واقع نوعی سنگ معدنی است که می تواند رطوبت حاصل از شستشوی ظروف را به خود جذب کند و فرایند خشک شدن را تسریع می بخشد و بر روی پنل مشکی رنگ دستگاه عنوان Perfectdry ذکر شده که بیانگر زئولیت دستگاه می باشد.

ماشین ظرفشویی بوش مدل SMS8ZDI86 و SMS8ZDW86

بررسی ماشین ظرفشویی بوش سری 8
SMS8ZDI86 و SMS8ZDW86 از جمله ماشین ظرفشویی های بوش سری 8 جدیدی هستند که اخیراً به بازار عرضه شده که کد آن ها علاوه بر مدل، بیانگر رنگ دستگاه هم می باشند.
کد SMS8ZDI86 نشان دهنده رنگ استیل و کد SMS8ZDW86 نشان دهنده رنگ سفید است.
این دستگاه ها با پسوندها M و Q عرضه می شوند و ماشین ظرفشویی بوش رنگ سفید کد SMS8ZDW86Q با کد SMS8ZDW86M و هم چنین ظرفشویی بوش رنگ استیل مدل SMS8ZDI86Q با مدل SMS8ZDI86M هیچ گونه تفاوتی ندارند و این پسوندها فقط بیانگر این هستند که به سفرش کدوم کشور ساخته و یا صادر میشوند.
برای مثال سری های Q به سفارش اروپا و ارسال به کشور های اروپایی و سری های M به سفارش امارات و ارسال به کشور های آسیایی و عربی میباشند.

هیچکدوم از این دو سری نسبت به دیگری برتری ندارند.
هم از سری M و هم Q در فروشگاه بوش برلین موجود و قابل سفارش هست.
این ماشین ظرفشویی بوش سری 8 دارای ظرفیت 13 نفره بوده و عملکرد بی صدای آن مورد توجه قرار گرفته است و این نکته قابل ذکر است که این دستگاه گزینه شستشوی نصف ظرفیت ندارد ولی جایگزینی دارد که بسیار بهتر این کار را انجام میدهد و این جایگزین مهمترین آپشنی است که این دستگاه به کار رفته. گزینه هوش مصنوعی یا intelligent هست که با استفاده از سنسورهایی که حجم ظروف و میزان کثیفی را می سنجد می توانید حتی اگر تعداد ظروف نشسته کم باشد اقدام به شستشو نمایید.
در واقع ظرفشویی بوش سری 8 مدل 86 با داشتن هوش مصنوعی مواردی را به صورت خودکار برای راحتی شما انجام میدهد.

این ماشین ظرفشویی آلمانی سری 8 مجهز به هشت برنامه می باشد که شامل موارد زیر است:

1. Auto 45-65: شستشوی خودکار ظروف با دمای 45 یا 65 درجه سانتی گراد
2. Eco 50: شستشوی اقتصادی با دمای 50 درجه سانتی گراد
3. Intelligent: برنامه هوشمند  (هوش  مصنوعی)
4. Intensive 70: شستشوی ظروف بسیار کثیف 70 درجه سانتی گراد
5.  1h 65: شستشوی یک ساعته 65 درجه
6. glass 40: شستشوی ظروف شیشه ای با دمای 40 درجه سانتی گراد
7. Favourite: برنامه دلخواه
8. machine care: جرم گیری ماشین ظرفشویی

این مدل دستگاه هم دارای زئولیت و هم جت واش می باشد و یکی از بهترین گزینه های به کار رفته Sanitize است که می تواند به بهترین نحو باکتری ها را از بین ببرد و در نهایت نتایج خشک کردن را بهبود ببخشد.

ظرفشویی بوش مدل SMS8YCI03E

بررسی ماشین ظرفشویی بوش سری 8

یکی دیگر از دستگاه های با کیفیتی که به بازار ارائه شده ماشین ظرفشویی بوش سری 8 مدل SMS8YCI03E است که ظرفیت آن 14 نفره می باشد. رنگ بدنه این دستگاه اینوکس می باشد که نسبت به رنگ استیل چند پرده تیره تر است. این دستگاه همانند ظرفشویی سری 8 مدل 86 شستشوی نصف ظرفیت ندارد و جایگزین آن برنامه هوش مصنوعی intelligent است که با استفاده از سنسورهای مربوطه حجم ظروف تشخیص داده می شود و در نهایت برنامه مناسب جهت شستشو فعال می گردد.


این ظرفشویی بوش سری 8 آلمان دارای برنامه های زیر است:


1. Auto 45-65: شستشوی خودکار ظروف با دمای 45 یا 65 درجه سانتی گراد
2. Eco 50: شستشوی اقتصادی با دمای 50 درجه سانتی گراد
3. Short 60: شستشوی سریع ظروف با دمای 60 درجه سانتی گراد
4. Intensive 70: شستشوی ظروف بسیار کثیف 70 درجه سانتی گراد
5. Silence 50: شستشوی آرام یا شبانه 50 درجه سانتیگراد
6. Favourite: برنامه دلخواه
7. Intelligent: برنامه هوشمند
8. glass 40: شستشوی ظروف شیشه ای با دمای 40 درجه سانتی گراد

 

نتیجه گیری

ماشین ظرفشویی بوش سری 8 اصل آلمان جزو آخرین مدل های ظرفشویی می باشد که به بازار عرضه شده و دارای جدیدترین و کاربردی ترین فناوری ها هستند و عملکردی بی صدا دارند.
مهمترین آپشن به کار رفته در این ظرفشویی ها گزینه زئولیت می باشد که خشک کردن ظروف را تسریع می بخشد.
آپشن زئولیت یکی از ویژگی های مهمی هست که باعث تشخیص یا متمایز کردن ظرفشویی آلمان از ترکیه می شود، چرا که در حال حاضر هیچکدام از ظرفشویی های مونتاژ ترکیه مجهز به زئولیت نیستند.
مشخصات ماشین ظرفشویی بوش سری 8 در بیشتر مدل ها یکسان است و ممکن است در یک یا چند آپشن با یکدیگر تفاوت داشته باشند.
در نهایت در حال حاضر بهترین ظرفشویی بوش سری 8 مدل SMS8ZDI86 در رنگ سیلور و SMS8ZDW86 در رنگ سفید میباشد.

اشتراک گذاری