چگونه فر خود را تمیز کنیم؟
چگونه فر خود را تمیز کنیم؟

چگونه فر خود را تمیز کنیم؟

داشتن یک فر کثیف نه تنها ظاهر و بوی بدی دارد، بلکه کثیفی ها و زباله ها می توانند گرما را جذب کرده و کارایی فر شما را کاهش دهند. آیا به دنبال راهی آسان برای تمیز کردن فر خود هستید؟ این نکات را دنبال کنید تا یاد بگیرید چگونه فر خود را به روشی ساده تمیز کنید.

یکی از مواردی که عمر فرها را محدود می کند تمیز نکردن دستگاه بعد از هر بار استفاده می باشد. طراحی فرهای بوش به گونه ای است که فرایند تمیز کاری آن بسیار راحت و ساده می باشد. هر یک از فرها دارای روشی متفاوتی مانند سیستم نظافت هیدرولیتیک، شستشو با بخار و سیستم  eco clean و . . هستند که به بهترین نحو چربی های به جا مانده از پخت مواد غذایی را از بین می برد و پاک می کند.

مشکل بیشتر افراد عدم آگاهی از زمان مناسب جهت تمیز کردن دستگاه می باشد. برای این که طول عمر فر توکار بوش شما بیشتر شود بهتر است بعد از چند بار استفاده درون آن را تمیز کنید و چنان چه محفظه آن را خاک گرفته باشد اقدام به نظافت نمایید.

این سوال ممکن است برایتان پیش آید که هنگام استفاده از حالت تمیزکنندگی خودکار دستگاه باید از مواد شوینده استفاده کنیم؟ به این نکته توجه داشته باشید، زمانی که دستگاه مجهز به سیستم شستشوی خودکار است نیازی به استفاده از هیچ نوع ماده شوینده نمی باشد.

با رعایت نظافت دستگاه شما به مرور زمان به هیچ عنوان بوی نامطلوب نمی گیرد و به موازات آن از میزان راندمان آن کاسته نمی شود.

فر و مایکروویو توکار بوش
نجوه تمیز کردن فر توکار

نکات لازمه جهت تمیز کردن فر

نحوه تمیز کردن فضای داخلی فر

یک روش آسان برای تمیز کردن فر، فقط کافی است دستورالعمل‌های موجود در دفترچه راهنمای مالک را برای تمیز کردن خودکار دنبال کنید.

قبل از فعال کردن ویژگی تمیز کنندگی خودکار، تمام قفسه ها و تابه ها را از فر خارج کنید. برای تمیز کردن نقطه ای، از پاک کننده فر بوش برای پاک کردن رسوبات سفت و سوخته استفاده کنید

نحوه تمیز کردن فضای داخلی فر توکار

نکات بیشتر برای تمیز کردن فر بوش

بعد از تمیز کردن داخل فر توکار
قبل از تمیز کردن داخل فر توکار

روش تمیز کردن سینی فر بوش

یکی از مهمترین و اولیه ترین اقداماتی که جهت حفظ بهداشت باید به صورت اصولی انجام شود تمیز کردن سینی فر می باشد تا برای استفاده های بعدی کاملاً تمیز باشد.
جهت راحت تر پاک شدن اضافات غذای باقی مانده بر روی سینی در ابتدا بر  روی آن آب و مایع بریزید تا به راحتی اضافات کنده شود و به هیچ وجه برای برداشتن مواد غذایی باقی مانده از ابزارهای تیز مانند چاقو . . . استفاده نکنید.

یکی از موادی که می توانید برای تمیز کردن فر از آن استفاده کنید سرکه می باشد که باعث می شود مواد سوخته شده به راحتی کنده شوند.

تمیز کردن قفسه های به کار رفته در فر

در ابتدا قفسه ها و ریل های تلسکوپی را از دستگاه خارج کنید و با استفاده از آب گرم و مواد شوینده اقدام به پاک کردن آن ها نمایید.

بر روی این قفسه ها و و توری ها چربی های اضافی غذا قرار می گیرند و مسلما پاک کردن آن ها زمان زیادی را می برد.

اما راحت ترین روش برای این کار قرار دادن این توری ها داخل محلولی از آب گرم و شوینده است و بعد از این که نیم ساعتی به آن زمان دادید به راحتی با یک فرچه و آب پاک کنید.

چگونه فر خود را تمیز کنیم؟

درب شیشه ای فر بوش را به چه صورت پاک کنیم؟

درب های شیشه ای فرها از آن جایی که در بخش جلوی دستگاه قرار دارند خیلی سریع کثیف می شوند  برای پاک کردن آن ها می توانید از اسفنج مرطوب آغشته به کف و دستمالی تمیز استفاده کنید و هم چنین می توانید از محلول آب و سرکه استفاده کنید که قدرت تمیز کنندگی بالایی دارد.

روش های پاک کردن فر توکار بوش
سخن پایانی و نحوه خرید فر توکار بوش:

فرهای بوش جزو محبوب ترین دستگاه های برقی موجود در بازار می باشند که رعایت چندین نکته اصولی در تمیز کردن آن ها باعث می شود طول عمرشان بیشتر شود و برای سالیان متمادی از آن استفاده نمایید.

فقط در نظر گرفتن این نکته ضروری است که بعد از چند بار استفاده تمامی بخش های فر را به خوبی تمیز کنید و چربی ها و مواد غذایی سوخته و باقی مانده را به خوبی پاک کنید که مطمئناً با رعایت این نکات ریز و اصولی راندمان دستگاهتان بیشتر می شود.

به طور کلی برای خرید محصولات توکار بوش یا فر توکار برقی بوش آلمان و ترک میتوانید از طریق صفحه ی این محصولات دیدن و اقدام به خرید کنید ضمن اینکه جهت هر گونه مشاوره و سوال در خصوص نحوه خرید محصولات توکار میتوانید با شماره های فروشگاه تماس بگیرید.

اشتراک گذاری