فرنیش کردن آشپزخانه
فرنیش آشپزخانه

در دنیای طراحی اصطلاحات جدیدی به گوشتان می خورد که ممکن است تا به حال نشنیده باشید. یکی از این موارد فرنیش کردن می باشد که در لغت به معنی تجهیز کردن است. حال این اصطلاح ممکن است برای قسمت های مختلف خانه یا محل کار به کار رود.

منظور کلی از آشپزخانه فرنیش در واقع تکمیل بودن آشپزخانه از وسایل برقی اصلی می باشد. زمانی که در آشپزخانه ای اقلامی مانند یخچال فریزر، لباسشویی، ظرفشویی، گاز و هود تعبیه می شود آشپزخانه قابل استفاده و فرنیش یا تجهیز شده. حال اگر به طور کامل همه ی لوازم چه ضروری چه غیر ضروری مثل فر ، مایکروویو، اسپرسوساز توکار، کشوگرمکن و … در آشپزخانه ای  قرار داده شود به این آشپزخانه اصطلاحا فول فرنیش گفته می شود.

افراد بسیاری در دنیا ترجیح می دهند خانه هایی خریداری کنند که تجهیزات کاملی در آن به کار رفته است. سازندگان آپارتمان ها با توجه به این نیاز سعی می کنند واحدهای آپارتمانی خود را به صورت فرنیش شده عرضه کنند، که این تجهیزات ممکن است در بخش های مختلف آپارتمان انجام شود و در صورتی که تمامی بخش ها دارای امکانات کامل باشد به آن اصلاح فول فرنیش ( تجهیز کامل ) اطلاق می شود.

با  توجه به زندگی های مدرن امروزی فرنیش آشپزخانه از اهمیت ویژه ای برخوردار است و علاوه بر زیبایی از لوازم بیشتری در آشپزخانه می توانید بهره ببرید. در بازار لوازم خانگی برندهای مختلف ایرانی و خارجی اقدام به تولید دستگاه های توکار نموده اند.

شرکت بوش جزو کمپانی هایی است که دستگاه های مختلفی مانند ست های توکار، مبله به بازار ارائه داده  که علاوه بر کیفیت و زیبایی، طول عمر بالای آن قابل توجه است. بنابراین آشپزخانه فول فرنیش بوش در حال حاضر جزو کامل ترین ها به شمار می رود.

فول فرنیش full furnish واژه ای انگلیسی می باشد که هنگام خرید و یا حتی اجاره آپارتمان مشاوران املاک آن را به کار می برند. کلمه فرنیش به معنی مبله کردن می باشد و زمانی که برای قسمتی از خانه مورد استفاده قرار می گیرد به این معنا است که آن بخش از نظر تجهیزات کامل می باشد حال اگر تمامی فضای خانه با وسایل مختلف تجهیز شود برای آن اصطلاح فول فرنیش استفاده می شود.

جهت فرنیش کردن انتخاب دستگاه ها از نظر مدل هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد و می توانید مطابق با سلیقه و هزینه ای که می خواهید انجام دهید دستگاه های مورد نظر را خریداری کنید. حال می توانید به سه روش آشپزخانه خود را فرنیش کنید.

شاید ممکن است برلیتان این سوال پیش آید که نیمه فرنیش به چه معناست؟ یا اینکه فول فرنیش با نیمه فرنیش چه تفاوتی دارد؟ همان طور که در بالا به آن اشاره کردیم فول فرنیش به آپارتمانی که کاملاً تجهیز شده اطلاق می شود، در صورتی که نیمه فرنیش تنها بخشی از فضایی که دارید مجهز شده است.

کمپانی بوش یکی از کمپانی هایی است که کامل ترین دستگاه های توکار را روانه بازار کرده است و فرنیش کردن با ست توکار بوش امکان استفاده از مدرن ترین دستگاه ها را چه فضای بسیار کم و یا مناسبی داشته باشید را فراهم می کند.

برند بوش دستگاه های مبله مختلفی مانند ظرفشویی، لباسشویی، یخچال، هود، اجاق گاز، مایکروویو را به بازار ارائه داده و هنگام نصب این دستگاه ها بر خلاف دستگاه های توکار در معرض دید قرار دارند و انتخاب رنگ در آن ها حائز اهمیت است و به دیزاین و هارمونی رنگ محیط شما بستگی دارد.

طراحی کابینت ها در بعضی از آشپزخانه ها به گونه ای است که می توانید هم از دستگاه های مبله و هم توکار در کنار هم استفاده کنید.

برای مثال در محصولات بوش بعضی دستگاه ها مثل ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و یخچال فریزر هم به صورت توکار و هم مبله وجود دارند ولی دستگاه فر و مایکرویو و اسپرسوساز برای ست شدن باید توکار باشند.

استفاده از محصولات مبله در کنار لوازم توکار، ترکیبی جذاب و خاص میشود که در این صورت میتونید رنگ محصولات مبله خود را هم انتخاب کنید.

فرنیش آشپزخانه بوش

یکی از مهمترین بخش هایی که فرنیش آن تاثیر مستقیمی بر روی دیزاین محیط دارد آشپزخانه می باشد که با استفاده از ست های توکار و حتی دستگاه های مبله بوش می توانید به بهترین نحو انجام دهید که این امر به فضایی که دارید بستگی دارد. فرنیش کردن در کل به معنای تجهیز کردن می باشد. جهت دریافت راهنمایی بیشتر می توانید با کارشناسان ما در بوش برلین تماس حاصل فرمایید تا به بهترین نحو شما را راهنمایی کنند.

اشتراک گذاری